zespół trenerów

fic_maciej.png

dr hab. Maciej Fic

Dydaktyk i historyk, przez ponad dekadę nauczyciel w szkołach ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych, autor i współautor podręcznika dla szkoły ponadgimnazjalnej, programu kształcenia, zbiorów zadań; rzeczoznawca podręcznikowy przy MEN, ekspert Kolegium Arbitrażu Egzaminacyjnego. Podczas realizacji projektów edukacyjnych współpracował m.in. z Instytutem Badań Regionalnych Biblioteki Śląskiej w Katowicach, Okręgową Komisją Egzaminacyjną w Jaworznie i Kuratorium Oświaty w Katowicach. Publikował m.in. na łamach dwumiesięcznika "Wiadomości Historyczne z Wiedzą o Społeczeństwie".
joanna_gardynik.png

Joanna Gardynik

Psycholog szkolny w szkołach wszystkich szczebli. W 2014 roku uzyskała akredytację w International Coach Federation (ICF) na poziomie Associated Certified Coach (ACC). Ma za sobą szkolenia z zakresu interwencji i pomocy psychologicznej, systemowej pracy z rodziną, prowadzenia szkoleń, metody porozumienia bez przemocy. Pasjonuje się edukacją. W swojej pracy koncentruje się na rozwijaniu kompetencji nauczycieli i uczniów. Posiada szerokie doświadczenia pracy z różnymi grupami (młodzież, studenci, nauczyciele, seniorzy, osoby zagrożone wykluczeniem społecznym). Prowadzi zajęcia warsztatowe dla nauczycieli. Jest także superwizorem tutorów wdrażających metodę tutoringu w swoich instytucjach. W ramach Programu „Tutor” i „Akademia Liderów” Fundacji Świętego Mikołaja pracuje z młodzieżą jako tutor. Lubi ludzi i uwielbia obserwować ich rozwój i zmianę.
gruszczyk_marcela.jpg

dr Marcela Gruszczyk

Historyk, edukator, trener; adiunkt w Instytucie Historii Uniwersytetu Śląskiego. W pracy naukowej zajmuje się historią stosunków polsko-rosyjskich w XX wieku oraz ideą jedności słowiańskiej. W obszarze aktywności zawodowej prowadzi warsztaty dla nauczycieli oraz zajęcia dla studentów i młodzieży szkolnej. Koordynator Uniwersytetu Śląskiego dla Nauczycieli, trener UŚ Maturzystów i UŚ Młodzieży. Koordynator merytoryczny Kongresu Oświaty Katowice 2016. Prywatnie miłośniczka podróży oraz entuzjastka reportaży.
ewa-jarosz.jpg

Dr hab. Ewa Jarosz

Pedagog, naukowiec, badaczka problemów społeczno-wychowawczych oraz nauczyciel akademicki na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego. Autorka licznych artykułów i książek w zakresie kilku obszarów tematycznych: problemów diagnozy pedagogicznej i społecznej, przemocy wobec dzieci oraz partycypacji społecznej (aktywnego obywatelstwa) dzieci i młodzieży. Laureatka wielu nagród naukowych. Ekspert w obszarze praw dziecka. Społeczny doradca Rzecznika Praw Dziecka. Autorka ogólnopolskich raportów na temat postaw społecznych wobec przemocy w wychowaniu.
marek-kaczmarzyk.jpg

dr Marek Kaczmarzyk

Biolog, neurodydaktyk i memetyk, nauczyciel i wykładowca, autor artykułów i książek z zakresu biologicznych i memetycznych kontekstów kształcenia oraz podręczników i programów szkolnych. Specjalista w zakresie ewolucyjnego, neurobiologicznego i memetycznego podłoża procesów uczenia się, nauczania i wychowania. Od 2000 roku kierownik Pracowni Dydaktyki Biologii (Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Śląski).
lech_krzyzanowski.png

dr hab. Lech Krzyżanowski

Historyk, prawnik; adiunkt w Instytucie Historii Uniwersytetu Śląskiego; przewodniczący Wydziałowej Komisji ds. Jakości Kształcenia. Nauczyciel-praktyk, przez kilkanaście lat pracujący m.in. w szkole podstawowej i liceum ogólnokształcącym. Redaktor merytoryczny prawniczego Wydawnictwa Od.Nowa; dyrektor Wydawnictwa Cum Laude.
micha-krzyzowski.png

Michał Krzyżowski

Absolwent biotechnologii, doktorant w Katedrze Fizjologii i Ekotoksykologii na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego. Współzałożyciel browaru uniwersyteckiego BioWar i aktywny członek interdyscyplinarnego koła naukowego Planeta. Przez wiele lat współorganizował „indian village” - zajęcia letnie dla dzieci z elementami bardzo łagodnego survivalu. Interesuje się nowymi technologiami i ich wdrażaniem w życiu codziennym. Wolny czas poświęca na chodzenie po górach, lekkoatletykę oraz czytanie książek.
beata-master.jpg

dr Beata Master

Tutor, coach, certyfikowany trener rozwoju interpersonalnego, prezes Fundacji „Pracowania Jutr“, autorka marki BE-MASTER i koordynatorka projektów, autorka publikacji edukacyjnych, strategii, programów rozwojowych, edukacyjnych oraz naukowych. Prowadzi szkolenia, warsztaty, wykłady, treningi rozwojowe, indywidualny coaching i tutoring dla przedstawicieli firm, organizacji pozarządowych, instytucji publicznych (w tym szkół i uczelni wyższych), osób indywidualnych (łącznie ponad 1300 godzin doświadczenia). Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego i doktor w zakresie nauk społecznych. Ukończyła Szkołę Trenerów Ekonomii Społecznej w Katowicach, Akademię Coachingu Coaching People w Katowicach, Jagiellońską Kuźnię Dyplomatów. Lubi ludzi i uważa, że edukacja może być wspaniałą przygodą.
natalia-stepien.jpg

dr Natalia Stępień-Lampa

Adiunkt w Zakładzie Polityki Społecznej Uniwersytetu Śląskiego. W pracy naukowej zajmuje się zagadnieniami związanymi z edukacją, polityką edukacyjną i jej rolą w systemie polityki społecznej. Trener, wykładowca akademicki, instruktor harcerski w stopniu harcmistrzyni, organizator letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży związanej z ZHP. Współprowadzi Uniwersytet Śląski Młodzieży (inicjatywę edukacyjną skierowaną do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej), trener Uniwersytetu Śląskiego Maturzystów (prowadzi kursy z zakresu Wiedzy o społeczeństwie). Prywatnie zakochana w górach (w szczególności w Tatrach), miłośniczka podróży i wszelakich sportów, w czasie wolnym pochłania kryminały i książki fantasy.
Copyright © 2015 Uniwersytet Śląski w Katowicach